čtvrtek 31. prosince 2015

Novoroční chvilka matematiky

Z posledních koncertů se zde opět mé zápissníky neobjevily (což je škoda obzvláště v případě budějovické párty v Shisha baru), odchod roku 2015 je ale skvělá příležitost pro shrnutí toho, co těchto uplynulých 365 dní Šrájovi přineslo a odneslo.


40 koncertů, prozatímní vrchol. Kromě tradičních Budějovických Majálesů a Buskersfestů to letos byly i akce jako Hradecký slunovrat, kultovní festival v Pelhřimovech, zasquatovoání stage na Vlčkovicefestu nebo koncert katedry muzikologie. Kvalita a úspěch byly kolísavé, ale to už lepší nebude. Lepší ale je, že od letošního roku už se na koncertech neztrapňuji sám, protože od května mám2 spoluhráče. Ukázalo se, že pracovní nasazení foukardeonisty Hanyho a cajonisty Coasta je často ještě menší než moje, takže všichni tři jsme se sešli zatím jen čtyřikrát. Sestavit alespoň duo se ale většinou povede a po hudební stránce je to ale o dost jiná káva, než když drhnu struny sám. Přestože se na toto téma občas dostaneme a vlastně jsou všichni pro, natočili jsme společně


0 nových nahrávek nebo dokonce desek. Zároveň se ale má fonografie letos rozrostla o několik nových hitů a kdybychom se do nahrávání pustili, dobrého materiálu by nejspíš byl dostatek. Třeba se to povede příští rok. A nebo taky ne... To bychom hlavně nejdříve museli vyřešit, jak se budeme jmenovat, protože tahle maličkost zůstává pořád otevřená.


Danke těm z vás, kteří poctili některý můj koncert svou přítomností, těm kdo v průběhu roku četli tenhle můj občasný cintálek a jinak mne/nás v mém/našem snažení podporovali. Zbytek světa snad brzy zjistí, že dělá chybu, když mou/naší tvorbu ignoruje. Být uznávaný po smrti je sice hrozně fajn, ale mám dojem, že člověk si to prostě tolik neužije.


Žádné komentáře:

Okomentovat