neděle 30. října 2016

14.-16. 10. 2016 // Vánoční klub (Vánoční klub, Vánoční klub)


Vánoční klub je pseudointelektuální centrum, které jsme si před lety vysnili s Mistrem Hanušem. Protože bude ještě pár let a pár set tisíc korun trvat, než se tento projekt naplno zrealizuje, rozhodli jsme se, že uděláme alespoň jeho zkušební verzi. Než se tak Vánoční klub otevře naplno, budeme ho provozovat na jeden víkend v roce.

Počet návštěvníků sice nelámal rekordy ani zdi dřevěného srubu u rybníka Dehtář, o to vánočnější atmosféru se nám podařilo vytvořit. Jen považte: vytopená chata, všudypřítomné hořící svíčky (kromě romantiky byly důležité také při výpadcích proudu, ke kterým docházelo pravidelně při puštění více elektrospotřebičů najednou), vánoční ozdoby, vůně svařáku a vánoční alba Franka Sinatry nebo Elvise Presleyho...Jak je vidět z přiložené fotodokumentace, nejednalo se o party hard, spíše o víkendový pobyt ve světě, kde jedinou starostí bylo neusnout. Tady se ukazuje jistá trhlina v našem podnikatelském plánu. V prostředí, které jsem popsal výše, totiž rozhodně není vysoká poptávka po velkém množství alkoholu a všeho ostatního, co menu Vánočního klubu nabízelo.

Na druhou stranu. Kdy naposledy jste se v říjnu přejedli vánočním cukrovím? Šli v jednu ráno do lesa řezat vánoční stromek? Zjistili, že vámi vybraný les je listnatý? Po nalezení lepšího lesa si domů přitáhli stromek, který je naprosto nepoužitelný pro vánoční účely? Jako skupina bezdomovců stáli kolem hořícího sudu, kterýžto jev byl způsoben svíčkami, plovoucími po hladině a věštícími vaši budoucnost? Prostřednictvím tomboly si rozdělovali vánoční dárky? Zažili na půdě vaší chaty koncert nebo stand up/autorské čtení? Nahazovali pojistky třikrát za hodinu? Popíjeli svařák při sledování Sám doma?

Zdravím festival MusicOlomouc, jehož raut se postaral o část občerstvení Vánočního klubu!

Bez vestičky, ale se světýlky a hvězdami!
Šmitcový kvartet ve složení Hitmaker Šrája a Mistr Hanuš zde odehrál vystoupení, které všichni čtyři diváci ocenili potleskem a slovním hodnocení, nešetřícím superlativy. Speciálně pro Vánoční klub také vyšla limitovaná edice nahrávek Šmitců, pořízených v srpnu u W.A. Coasta. Z našeho vánočního vystoupení sice existují záznamy, ty se ale objeví až přijde ten správný čas, zatím si musíte vystačit s krátkým sestřihem fotek z klubu. Jo, a protože jsme finančně skončili v plusu, v létě si to nejspíš zopákneme!

Žádné komentáře:

Okomentovat